Antistatik zemin kaplama sistemleri (statik elektriği yüzeyde tutmayıp, toprağa ileten) istenilen zeminlere uygulanmakta olan, pürüzlü kaymaz yüzeyli, yüksek mekanik ve kimyasal aşınmaya dayanıklı, temizlemesi kolay, hijyenik, epoksi ya da poliüretan esaslı yer döşeme sistemidir.

Antistatik Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Kullanım alanı artan bu ürün özellikleri ve kullanım amacıyla dikkat çekmektedir. Kullanmaya başlamadan evvel muhakkak yüzeyin uygulamaya hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Bunun için ambalaj üstünde yer alan bilgilerin eksiksiz şekilde uygulanması önemlidir. Bu çerçevede siz de internet sitemiz üstünden bu ürünü temin ettiğinizde zemin kaplamalarında güvenle uygulamayı arzu ettiğiniz yüzeyde gerçekleştirebilirsiniz.

Epoksi uygulaması +10°C ile +30°C aralığında ki ortam ve zemin sıcaklığında uygulanmalıdır. Beton rutubet oranı ise %4 altında olması önemlidir. Bununla beraber ortamda bulunun %80 rutubet oranın altında olması gerekmektedir. Beton ve ortam rutubet oranına bakarak ve dikkat ederek yapılacak uygulamayla siz de zemin kaplamasında arzu ettiğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Antistatik zemin kaplama Kullanım Alanları

  1. Ameliyathaneler
  2. Uçak Hangarları
  3. Patlayıcı ve yanıcı özellikli kimyasalların üretildiği, depolandığı alanlar
  4. Hassas elektronik ve elektrik ekipmanlarının bulunduğu, bilgi işlem sistem odaları
  5. Elektrik ve elektronik ekipmanların üretildiği ve depolandığı alanlar