LVT Lüks Vinil Karo zemin kaplama

LVT Zemin Kaplamaları, dünyada ikinci en çok kullanılacak olan plastik olan vinil diğer adı ile pvc kaplamasıdır. Vinil, bir takım doğal ve sentetik polimer malzemelerin harmanlanması ile üretimi yapılmaktadır.

LVT vinil yer döşemelarında, karo ya da levha biçiminde kullanılacak olan ve bir hayli esnek bir malzeme olan vinil; granit, beton, seramik ve parke görünümüne sahip olması nedeniyle pek çok dekoratör ve mimar tarafından tercih edilen dayanıklı bir malzeme olma özelliğine sahiptir.

Lüks Vinil Karo (LVT) Nedir?

LVT (Luxury Vinyl Tile) birbirinden bağımsız farklı katmanların özel üretim teknikleriyle bir araya getirilmesiyle oluşan bir yer döşeme malzemesidir.

Lüks Vinil Karo; diğer kaplama alternatiflerine kıyasla, daha çok estetik yönüyle öne çıkan bir kaplama çeşidi olup, kısaca; “LVT“olarak da ifade edilir. Petro kimyasallardan üretilmiş plastik temelli bir malzemedir LVT Zemin Kaplaması, dünyada en çok 2. Kullanıma sahip, vinil yer döşemesidir. Bu Vinil yer döşemesı doğal ve sentetik polimer malzemelerden üretimi yapılmaktadır.

NEDEN LVT KULLANMALIYIZ ?

Lüks Vinil (LVT) yer döşemeları diğer yer döşemelarına göre daha yenilikçi ve estetik kaplama türüdür. Sayısız renk, desen ve çeşide sahiptir. Renk ve özgün görünümünü rutin bir bakım ile bile senelerce sürdürebilmektedir. Kayma yapmayan, antistatik, asbestos içermeyen, aşınmayan, anti-bakteriyel, alev almayan, ısı izolasyonu sağlamakta olan, insan sağlığına uygun, çözücü içermeyen, ses absorbe edici özelliğe sahip ve cila gerektirmeyen avantajlı bir yer döşemesidir.

Lüks Vinil Karoları, bir hayli geniş bir tasarım yelpazesine sahiptir. Bu bağlamda tasarım örneklerini incelediğinizde, yer döşeme için tercih edebileceğiniz oldukça şık desenler sizlere yeni yaşam alanınız için ilham verecektir. Kategori dahilinde bulabileceğiniz bir çok tasarım örneğinde “doğallık” unsurunun ön plana çıktığını görebilirsiniz. LVT tasarımları hemde yer kaplama sistemleri trendlerine uygun olarak, modern tasarımlara da uygun seçeneklere sahiptir.

LVT kullanıldığı alanlar bir hayli geniş olması ile beraber, kurulum sürecinin de bir hayli kolay olması önemli diğer bir tercih sebepleri arasında gelmektedir. Özellikle de ticari alanlarda kullanımı yaygındır. Bu doğrultuda; ofisler, AVM’ler, oteller ve çeşitli mağazalar belli başlı uygulama alanları olarak örneklendirilebilir. Bu alanlardaki ziyaretçilerin, ilgili marka ile alakalı ön izlenimlerini ciddi oranda etkileyicidir. Bu sebeple doğru alanda tercih edildiğinde marka itibarını da direk olarak olumlu olarak etkiler.

Performans bakımından da bir hayli başarılıdır. Kullanım süresi boyunca lüks vinil karo bir hayli başarılı bir kullanım hissiyatı sunmaktadır. Tercih edilen alanların dekoratif düzenini büyük oranda tamamlayıcı niteliktedir. Tamamen hijyenik malzeme yapısıyla temizlenmesi de zor değildir. Siz de uygulama alanları doğrultusunda hem ürün alternatifleri hakkında bilgi edinmek hem de fiyat alabilmek için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz. Bu doğrultuda şirketimiz sizlere merak ettiğiniz her bir soruda cevap vermeye hazırdır.

Kamusal ve ortak kullanıldığı alanlarnda diğer yer döşemelarına oranla yüksek düzeyde ses izolasyonu ve rahat kullanım sağlamaktadır.

LVT ÇEŞİTLERİ:

LVT ler toplam kalınlık, aşınmazlık tabakaları ve ebatlarına göre sınıflandırılmakla beraber kullanıldığı alanlarna göre de sınıflandırılabilir.

LVT yer döşemeları bütünüyle yapıştırmalı (dry back),sökülüp takılabilen (loose lay) ve kilitli diye tabir edilen clik sistem dahil olmak üzere 3 farklı özellikte olabilmektedir.

KULLANIM ALANLARI:

Sağlık: Hastaneler, klinikler, bakım ve huzur evleri vb. Eğitim: İlk ve Orta dereceli okullar, üniversiteler, anaokulları, kolejler, eğitim merkezleri ve misafirhaneler. Halka Açık Alanlar: Alışveriş ve eğlence merkezleri, fuarlar, restoranlar, kafeler, barlar, oteller ve pansiyonlar, ofisler, konferans salonları, banka şubeleri, yönetim binaları, sinema ve tiyatro salonları, işletmeler, enstitüler, kütüphaneler, vb.